Nav view search

Навигация


Сталеві в каркасі

Основним призначенням димових труб є виведення газів (продуктів згоряння палива). Разом з ними через трубу видаляються дим, сажа, попіл і кіптява, які, при неправильному формуванні внутрішньої поверхні димоходу, можуть осідати на його стінках, ускладнюючи надалі проходження газів. Щоб цього не сталося, необхідно робити внутрішню поверхню димарів якомога більш рівною і гладкою, без вибоїн, щілин і виступів, щоб сажі і кіптяви не було за що «зачепитися». Але неприпустимо вирівнювати внутрішню частину димової труби глиною, тому що вона погано проводить тепло і може викликати появу конденсату і відволожування труби, що в результаті загрожує поганою циркуляцією повітря (тяги).

 

Ще одним призначенням димових труб є забезпечення нормальної тяги в печі, яка знаходиться у прямому співвідношенні з товщиною та висотою димохідного каналу. Температура продуктів згоряння на виході з труби може перевищувати 373 К, що дозволяє створювати в опалювальній конструкції природну тягу шляхом заміщення гарячих шарів повітря холодними. У зв'язку з цим товщина стінок димової труби повинна бути не менше ніж у півтори цеглини (ідеальне співвідношення для труб корінного типу), а висота - в 5 метрів і вище, рахуючи від колосникової зони.

 

        Все частіше на заміну димовим трубам із цегли приходять збірні теплоізольовані металеві труби. Вони монтуються з типових елементів заводського виробництва, які необхідно кріпити через кожні 150 см до стін або інших споруд, оскільки вони не є самонесучими конструкціями. Переважно такі труби випускаються з алюмінію (зовнішня частина) та кислотостійкої нержавіючої сталі (внутрішня частина). Простір між ними заповнюється спеціальним теплоізоляційним матеріалом. Конструктивно теплоізольована сталева димова труба горищного типу складається з (опис ведеться зверху донизу):

  • дефлектора;
  • кінцевого елемента;
  • проміжного елемента;
  • проміжного елемента з очисним каналом;
  • кріпильної рами (основа димаря, що починається з горищних перекриттів);
  • перерізу теплоізольованої труби;
  • проміжного елемента з підведеним патрубком;
  • нижнього елемента з очисним каналом труби, що починається з рівня підлоги.
 

 

 

Оголовок димової труби з лужить багатьом цілям: захист від снігу та дощу, збільшення тяги, прикраса даху.

 

До основних проблем димових труб відносяться: відкладення зсередини, які скорочують переріз димоходу, та руйнування зсередини та зовні самої труби під дією агресивних димових газів та вітрового навантаження.

 

Димові труби потребують постійного догляду - без цього вони швидко втрачають робочу здатність, засмічуючи і забиваючись сажею і кіптявою. Чищення димарів необхідно проводити до або після опалювального сезону, тобто в той час, коли вони не функціонують. Своєчасне обстеження труби дозволяє виявити дефекти, що виникли, і забезпечити нормальну циркуляцію повітря в опалювальній споруді. Догляд за димарем передбачає перевірку приєднань (патрубка, гільзи) і того, чи немає будь-яких виступів, що перешкоджають подачі кисню. При виявленні тріщин у трубі їх необхідно усувати, оскільки потрапляння в них вологи може призвести до повного руйнування труб у холодний період, коли вода в них, замерзнувши, розширить шви. Розчин зі швів замінюють кожні п'ять-десять років, що входить до капітального ремонту димових труб. Профілактичне чищення труб передбачає виведення з каналу попелу, сажі та кіптяви, що осіли на його стінах.