Nav view search

Навигация


Освітлювальні фільтри "ФОВ"

 

   

Освітлювальні фільтри призначені для видалення з води зважених домішок різного ступеня дисперсності та широко застосовуються у схемах водопідготовчих установок електростанцій, промислових та опалювальних котелень. Освітлення води при пропуску її через освітлювальний фільтр відбувається в результаті прилипання до зерен фільтруючого матеріалу грубодисперсних домішок води, які затримуються на поверхні та в порах фільтруючого матеріалу.

 

Фільтруючі матеріали

 

Як фільтруючі матеріали застосовуються подрібнений антрацит, кварцовий пісок, мармурова крихта та інші, що мають необхідну хімічну стійкість і міцність (подрібнюваність не більше 4%, стирання не більше 0,5%). Коли забруднення освітленої води кремнекислотою небажано, доцільно використовувати подрібнений антрацит, який хімічно стійкий і має у своєму складі незначну кількість кремнекислоти. Він є найкращим матеріалом для освітлювальних фільтрів.

 

Основні технічні характеристики фільтрів "ФОВ"
         
Основні параметри ФОВ-0,7-0,6 ФОВ-1,0-0,6 ФОВ-1,4-0,6 ФОВ-2,0-0,6
Продуктивність, м 3 /год 3,0 12,0 16,0 30,0
Робочий тиск, МПа(кгс/см 2 ) 0,6(6,0)
Тем-ра робочого середовища про З, не більше 40,0
Об'єм фільтр.матеріалу, м 3 0,45 0,95 1,96 4,3
Висота, мм 2420 2675 2475 3495
маса, кг 469 667 1001 1885 

Влаштування фільтрів освітлювальних "ФОВ"
 

Освітлювальні фільтри являють собою вертикальні однокамерні апарати, що складаються з корпусу, нижнього та верхнього розподільних пристроїв, трубопроводів, запірної арматури, пробовідбірного пристрою та фільтруючого завантаження. Фільтри діаметрами корпусів 1400 мм виготовляються із внутрішнім трубопроводом. Корпус фільтра – циліндричний, зварений із листової сталі, з еліптичними штампованими верхнім та нижнім днищами та виготовляються без фланцевого роз'єму.

 

Верхній розподільний пристрій освітлювального фільтра є відбійним щитком і призначений для гасіння енергії потоку води, що надходить на обробку. Нижній розподільний пристрій трубчастий з дренажними щілинними ковпачками (пластмасові дренажно-щілинні ковпачки або нержавіючі дренажно-щілинні ковпачки) призначений для рівномірного збору обробленої води, регенераційного розчину і відмивальної води, а також рівномірного розподілу по перерізу фільтра. Нижній дренажно-розподільний пристрій може бути виготовлений із нержавіючої сталі. Штуцери на відводах розподільного пристрою спрямовані вниз і за рахунок різної їх довжини положення ковпачків копіює форму днища. Для огляду нижнього розподільного пристрою є овальний лаз розміром 325х400 мм. До нижнього днища приварено три опори для встановлення фільтра на фундамент.

 

Для завантаження фільтруючим матеріалом фільтрів діаметром 1000 та 1400 мм у верхній частині корпусу та для вивантаження у нижній частині корпусу передбачені патрубки. Для завантаження фільтруючим матеріалом фільтрів діаметром 2000 мм у верхній частині корпусу овальний лаз для вивантаження в нижній частині корпусу патрубок. Завантаження та вивантаження фільтруючим матеріалом рекомендується проводити гідравлічним способом.

 

Трубопроводи та запірна арматура, розташовані по фронту фільтрів, дозволяють здійснювати підведення до фільтра та відведення з нього всіх потоків води та регенераційного розчину в процесі експлуатації. Пробовідбірний пристрій розміщено по фронту фільтрів і складається з трубок, з'єднаних з трубопроводами, що подається на обробку та обробленої води, вентилів і манометрів, що показують тиск до і після фільтрів. Пробовідбірні трубки та трубка повітряника виведені у збірку води, злив з якої здійснюється у безнапірний дренаж. Додатково (на замовлення) на внутрішню поверхню фільтра може бути нанесене антикорозійне покриття.