Nav view search

Навигация


Розбірні теплообмінники пластинчасті

Пластинчастий теплообмінник. Теплообмінники пластинчасті розбірні

На сьогоднішній день конструкція теплообмінників пластинчастих розбірних є найпередовішою в галузі вирішення задач теплообміну.

Пристрій та принцип роботи пристрою: пластинчастого теплообмінника досить прості. При стягуванні пакета пластин утворюється ряд каналів, якими протікають рідини що у процесі теплообміну. Усі пластини пластинчастого теплообмінника в пакеті однакові, лише розгорнуті одна щодо іншої на 180 градусів. Така установка пластин у пластинчастому теплообміннику забезпечує чергування гарячих та холодних каналів. У
процесі теплообміну рідини рухаються найчастіше назустріч один одному (в протитоці), і гаряча рідина передає тепло через стінку пластини. У місцях їхнього можливого перетікання знаходиться подвійне гумове ущільнення, що унеможливлює змішування рідин.

Такий принцип побудови дозволяє швидко модифікувати пластинчасті теплообмінники розбірні, як у бік збільшення кількості пластин, і тим самим збільшити потужність пластинчастого теплообмінника , так і легко відремонтувати його у разі виходу з ладу гумового ущільнення або теплообмінної пластини.


Існують кілька типорозмірів пластин теплообмінника пластинчастого розбірного з різними видами гофр-малюнку. Унікальний рельєф пластин, що має асиметричну структуру, сприяє збільшенню теплообмінної поверхні, подвоєнню числа можливих комбінацій теплообмінних каналів та підвищенню витрати води за низьких втрат тиску. Все це дозволяє змоделювати пластинчастий теплообмінник, максимально наближений до заданих потужностей та втрат.
Високий коефіцієнт теплопередачі веде до зменшення кількості пластин, а відтак і вартості всього виробу.
Пластини проходять випробування та контроль якості, що унеможливлює витоків.

Завдяки точному виготовленню та раціональній конструкції, розбірні теплообмінники пропоновані ТОВ ТПК «ТЕПЛОТЕРМ» легко розбираються для огляду, механічного очищення поверхонь або заміни пластин та ущільнень. Апарат легко збирається у єдиний блок. Цей процес можна повторювати багато разів, оскільки це передбачає конструкція апарату.

Переваги розбірних пластинчастих теплообмінників:

  • теплообмінники пластинчасті розбірні компактні (площа при монтажі, обслуговуванні та ремонті менше 2 - 10 разів).
  • мінімальне забруднення поверхонь пластинчастого теплообмінника через високі швидкості потоку;
  • теплообмінники пластинчасті розбірні мають високий коефіцієнт теплопередачі;
  • потужність пластинчастого теплообмінника, що легко змінюється, установкою додаткової кількості пластин;
  • Теплообмінники пластинчасті розбірні мають низькі втрати.
  • висока ремонтопридатність – пластинчастий теплообмінник легко розбирається;
  • пластинчасті теплообмінники вимагають низьких витрат при виробництві монтажно-налагоджувальних, ізоляційних та ремонтних робіт.

 

 

Теплообмінники пластинчасті розбірні.

Пластинчасті теплообмінники застосовуються в системах опалення, гарячого водопостачання (ГВП), кондиціювання (котеджі, сади, школи, басейни, індивідуальні теплові пункти (ІТП) житлових будинків, центральні теплові пункти (ЦТП) групи будинків та мікрорайонів, теплові мережі сільськогосподарських та промислових підприємств) . Широке поширення пластинчасті теплообмінники знайшли у харчовій промисловості (пастеризатори або охолоджувачі молока, вина, пива та ін.). Крім того, пластинчасті теплообмінні використовують для різних технологічних процесів (охолодження масла, СОЖ та ін).

Теплообмінники пластинчасті - монтаж теплообмінників

Пластинчасті теплообмінники завдяки своїй простоті при монтажі можуть встановлюватися прямо на підлогу в тепловому пункті або на конструкцію блочного теплопункту, що несе.

Теплообмінники пластинчасті розбірні - конструкція та принцип роботи

Теплообмінники пластинчасті розбірні складаються з передньої нерухомої та задньої рухомої сталевих плит, між якими стягнуті пластини з прокладками. За допомогою двох напрямних пластин теплообмінника встановлюються в потрібному положенні і стягуються до необхідного розміру стяжними шпильками.

Пластинчастий теплообмінник має пластини, які розгорнуті одна за одною на 180°, у результаті між ними утворюються канали. Канали у пластинчастому теплообміннику створюють турбулентний потік рідини. Установка в теплообміннику пластин забезпечує чергування каналів з гріючим середовищем, що нагрівається.

У пластинчастому теплообміннику в процесі теплообміну рідини рухаються назустріч один одному (в протитоці). Приєднувальні патрубки та фланці знаходяться як на нерухомій плиті ( пластинчасті теплообмінники одноходові ), так і на рухомій плиті ( пластинчасті теплообмінники двоходові , пластинчасті теплообмінники триходові ). Потужність пластинчастого теплообмінника залежить від розміру та кількості пластин та розраховується за спеціальною комп'ютерною програмою.